МарицаФутбол

Марица бе излъгана у дома срещу Литекс

Отборът на Марица загуби минимално с 0:1 от Литекс днес в Пловдив в срещата от 25-ия кръг на Втора лига. С този си успех “оранжевите” изместиха пловдивчани от 11-ата позиция.

Ловчанлии предложиха по-атакуваща игра от тази на “пиратите” и логично стигнаха до успеха на стадион “Марица” в Пловдив. В 28-ата минута на първото полувреме възпитаниците на Живко Желев стигнаха до попадение, което бе отменено заради засада. “Оранжевите” стигнаха до два удара с глава след изпълнение на ъглови удари, които обаче завършиха със спасявания на стража Илия Николов. Марица пък предложи две скоростни контраатаки, от които не се стигна до добър завършващ удар.

В 78-ата минута Литекс все пак реализира едно от положенията си. Тихомир Тодоров проведе солова акция, елиминира четирима бранители на “пиратите” и с хубав изстрел не остави шансове на Илия Николов. До края на двубоя двата тима не създадоха опасни ситуации пред противниковата врата и футболистите от Ловеч се поздравиха с победата.