ФК РаковскиФутбол

Литекс разби Раковски с 8:0

Раковски загуби от Литекс с 8:0 контролна среща, която се игра днес на стадион “Беркут” в Брестник. Както е известно Литекс е на лагер в Брестник от няколко дни и през това време ще изиграе 3 контроли, в първата Литекс загуби от Локомотив Пловдив с 0:3, сега победи с 8:0 Раковски, а следва и контрола с Евроколеж в сряда.

Литекс откри в 10-та минута чрез Васил Божиков, а 10 по-късно Кристиян Малинов удвои преднината на ловчанлии, Румен Руменов в 32-та минута направи резултата класически.

През второто полувреме последваха още 5 попадения във вратата на Раковски. Първо в 48-та минута Илия Миланов направи 4:0, а Милчо Ангелов в 51-та направи 5:0, това обаче не беше всичко Уилмар Джордан вкара 3 минути по-късно, а Кирил Десподов в 58-та направи 7:0. Крайното 8:0 оформи Петрус Бумал в 63-та минута.

Тимът на Раковски през втория полусезон ще се опита да запази мястото си в “Б” група. Тимът освободи почти всичките си опитни играчи, като в тима от по-опитните останаха само Стефан Киков, Стефан Учиков и Цветан Павлов, а останалите са местни играчи.

Раковски: Светослав Енчев, Росен Бахчевански, Даниел Кордов, Стефан Киков, Александър Боргоджийски, Валентин Карааргиров, Сашко Лачев, Пламен Табаков, Петър Райков, Стефан Учиков, Цветан Павлов( Стефан Рабаджийски, Иван Божков, Михаил Боргоджийски, Данило Марич, Иван Бодуков)

Литекс: Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Рафа, Васил Божиков, Галин Минков, Антон Недялков(33-Чавдар Ивайлов), Кристиян Малинов, Никола Колев, Румен Руменов, Александър Георгиев, Георги Минчев (46-Марин Орлинов, Илия Мунин, Джаксън Менди, Илия Миланов, Иван Горанов, Александър Цветков, Петрус Бумал, Емил Петров, Кирил Десподов, Милчо Ангелов, Уилмар Джордан)