АкадемикБаскетбол

Загуба за Академик в Косово

Академик Бултекс 99 допусна неприятна загуба като гост на Башкими Косово с 94:81 /23:18, 28:23, 29:19, 14:26/ в първия мач от плейофите за влизане във финалната четворка на Балканската лига по баскетбол. Пловдивският тим влезе разконцентрирано в мача, не можа да намери ритъма си и преди последната четвърт губеше с 25 точки.

Чак тогава отборът на Асен Николов показа на какво е способен, заздрави защитата, вкара 5 тройки от общо 14 за целия мач, и стопи пасива до 13 точки, което запазва шансове за реванша на 4 април от 18.30 часа в Колодрума.

Домакините започнаха надъхано и взеха 10 точки аванс след първата четвърт. Във втората Академик Бултекс 99 два пъти стопяваше пасива до 6 точки, но и допускаше аванс от 14 на Башкими, който се оттегли с добра преднина от 15 точки на почивката.

В третата четвърт две тройки на Юмипиг и Бачев намалиха пасива на 7 точки, но гостите отново не съумяха да използват момента за обрат. Те трудно удържаха Фредерик Стъц в подкошието и аванса на Башкими набъбна заплашително на 25 точки преди последната решителна четвърт. В нея все пак Академик Бултекс успя да намали пасива наполовина, благодарение на точната си далечна стрелба.

Най-резултатен за пловдивчани бе Васил Бачев с 19 точки /5 тройки/ и 6 борби, Александър Груев вкара 16, Митко Димитров – 14. За домакините се отличи Фредерик Стъц с 20 точки, Арън Мос добави 19, Микаиле Тмушич – 17.

Реваншът е другата седмица в зала Колодрума.