СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев се справи за едно полувреме с Марек и продължава борбата за първата 6-ца

Ботев победи Марек с 3:0 в последен двубой от 20-ия кръг в елита. Пловдивчани изиграха много силно първо полувреме, Чунчуков откри в 4-та минута, а в 24-та Мариян Огнянов удвои преднината на “канарчетата”, а крайното 3:0 оформи Християн Казаков с дебютния си гол за “канарчетата”. Така Ботев запази шансове за влизане в първата шестица и си върна 7-то място с 30 точки.

Още в 4-та минута Ботев откри резултата Цветелин Чунчуков отправи удар от воле, вратарят Михайлов блокира удара, топката обаче се запъти към вратата му и влезе.

20150302_153602 (Copy)

В 11-та минута Марек направи невероятен пропуск Златко Бонев центрира от корнер, а Крум Бибишков от 3 метра би високо над вратата на Стаховяк.

В 24-та минута Ботев удвои преднината си с уникална атака, Иван Цветков центрира с външен в пеналта към Мариян Огнянов, който засече топката с глава и не остави шансове на Михайлов за 2:0.

В 28-та минута Иван Цветков стреля технично от дъгата на пеналта, като топката срещна гредата.

В 31-та минута Мариян Огнянов центрира меко от корнер, а Пламен Николов засече с глава, Емил Михайлов успя да улови топката.

20150302_155536 (Copy)

В 43-та минута Данчо Христов центрира в пеналта, а Мариян Огнянов засече топката с глава, но тя премина над вратата. След това последва много хубава многоходова атака за Ботев Васев пусна към Гамаков, който отправи удар, но защитник на Марек успя да блокира удара.

Така завърши и първото полувреме.

В 62-та минута Цветков върна топката към Божидар Васев, който отправи удар, но той премина над вратата.

В 67-та минута топката попадна при Божидар Васев, който се озова на голова позиция, но изстрелът му беше избит от Емил Михайлов.

В последната минута от добавеното време Цветелин Чунчуков излезе сам срещу Михайлов, който успя да скъси удара и нападателят реши да подаде към останалия на празна вратата Християн Казаков, който вкара и оформи крайното 3:0.

С тази победа Ботев запази шансове за влизане в първата шестица, като тимът е 7-ми с 30 точки на една от 6-ия Левски.

Botev livescoreMarek Dupnica livescore3:0

Голмайстори: 1:0 Цветелин Чунчуков 4 мин. 2:0 Мариян Огнянов 24 мин. 3:0 Християн Казаков 90 + 3 мин.

yellow-cardЕмил Виячки, Мартин Кадвански, Мартин Димитров, Димитър Петков, Илиян Гаров (Марек), Томаш Иршак (Ботев)

Ботев: Адам Стаховяк, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Пламен Николов, Йордан Христов, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Божидар Васев (Наско Милев 85), Иван Цветков (Християн Казаков 80), Цветелин Чунчуков

Марек: Eмил Михайлов, Мартин Димитров, Мартин Кавдански, Илиян Гаров, Милен Лахчев, Златко Бонев (Александър Манолов 46), Димитър Петков, Емил Виячки, Тодор Колев, Еньо Кръстовчев (Томислав Павлов 60), Крум Бибишков (Димитър Димитров 88)