3 години по-късно Ботев отново е на финал!

Ботев (Пд) се класира на финал за Купата на България, след като днес завърши наравно 1:1 с отбора на Верея в мач, игран на стадиона в квартал Коматево.

Пловдивчани имаха аванс от първата среща, завършила при резултат 0:1, и така с общ резултат 2:1 “канарчетата” се класираха на финала за Купата на България, където ще очакват победителя от утрешния двубой между Лудогорец и Литекс.

Финалът е на 24-ти май на ст. Васил Левски в София.

Първият гол падна в 34-та минута, когато Вутов засече добро центриране на Тодоров Неделев. През второто полувреме гостите изравниха благодарение на Васил Калоянов, който в 61-та минута се възползва от неразчетено излизане на страна на Ботев Георги Георгиев.

НАЧАЛО НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

Спокойни начални минути на срещата, в които Верея достигна до ъглов удар, от който обаче не последва нищо по-опасно за вратата на Ботев.

Още в самото начало се забелязва, че гостите предпочитат да изсипват топката в наказателното поле на “канарчетата”.

В 10-та минута Бризола опита центриране в наказателното поле на Верея, но Генев се размина с топката и не успя да даде преднина на своите.

Пасивът от един гол кара гостите да налагат по-агресивен и атакуващ стил, но “жълто-черните” добре отбиват атаките им още в зародиш.

Първи сериозен пропуск за Верея в 15-та минута. Центрирана топка попадна на главата на Елиаш, който добре насочи кълбото към вратата на Ботев, но ударът му премина на милиметри от страничния стълб.

Футболистите на Ботев приеха играта в своята половина.

Първи удар за домакините в 25-та минута, след като Косоко опита късмета си от далечна дистанция, но ударът му премина над вратата.

Две минути по-късно Балтанов бе фаулиран в близост до наказателното поле на гостите, но съдията на двубоя Ангел Ангелов не отсъди нарушение. От това се възползва Бризола, който подаде към Вутов. Последният стреля към вратата на Стоян Димитров, но изстрелът му бе слаб.

След тази ситуация пловдивчани обградиха главния съдия, тъй като Ангелов спести втори жълт картон на Елиаш.

В 30-та минута отново съдията бе главно действащо лице. Ангелов не зачете гол за Верея, като отсъди нарушение в атака на Бандаловски.

ГООООООООООООЛ за Ботев!

Антонио Вутов даде преднина на Ботев в 33-та минута, след като засече с глава добро центриране на Тодор Неделев.

Спокойни минути след страстите на Коматево.

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ!

Гостите започнаха полувремето по-добре от Ботев, като отново опитаха за затруднят Георгиев с центрирания.

В 55-та минута Филипе Бризола получи възможност да обстрелва вратата на Верея от фаул, но ударът му излезе в аут.

Само пет минути по-късно Педро Ауженио застана зад топката и изпълни добър пряк свободен удар. Топката обаче бе избита от Георги Георгиев в корнер и запази резултата 1:0.

ГООООООООООООЛ за Верея!

В 62-та минута Васил Калоянов изравни резултата и запази интригата до края на мача. Георги Георгиев увисна при центриране от корнер, но този път грешката му бе жестоко наказана. Калоянов отбеляза и запази мечтите на своите съотборници.

Десет минути преди края на двубоя Верея владее топката по-продължително и опитва да атакува по-често.

В 85-та минута Виана изпусна чисто положение, след като ударът му бе изчистен с глава малко преди вратата на гостите от Салим Бен Джемия.

Две минути по-късно Бризола направи нов пропуск за Ботев. Ударът на бразилеца излезе в аут.