Новини

Гришо наказа руснак и очаква сериозно препятствие на 1/8 финал

0 коментара 📁 Григор Димитров, Тенис 🕔19.януари 2018

Григор Димитров победи руснака Андрей Рубльов със 6-3, 4-6, 6-4, 6-4 и се класира за осминафинал на Australian Open 2018. Мачът продължи 3 часа и 4 минути.

В първия сет Рубльов поведе с 2:0, но Гришо реагира веднага и съумя да изравни бързо за 2:2. Малко след това в петия гейм Гришо спаси нови точки за пробив и това сякаш бе решителния момент за него. Щом се измъкна от трудната ситуация завърши сета с нова серия от три поредни гейма на сметката си за 6:3.

Като цяло и двамата допуснаха доста грешки като завършиха с 29 непредизвикани грешки общо. След почивката Григор направи серия от три поредни гейма, за да поведе с 3:1. След много оспорван гейм руснакът върна пробива, за да изравни при 4:4. За съжаление на Димитров спада в представянето му продължи.

Той не издържа на напрежението, сервирайки за оставане в сета. Рубльов проби и изравни общия резултат – 6:4. В третия сет Рубльов поведе с 4:2, но не успя да затвърди пробива си и Гришо веднага стигна до равенство – 4:4. Все пак с втори пробив, благодарение и на двойна грешка, Димитров реши всичко – 6:4, пишат колегите от tennis.bg.

Подобен бе развоят и на четвъртата част. Все пак един пробив за 5:3 реши всичко в полза на световния №3. Интересното е, че за целия мач двамата направиха общо 28 непредизвикани грешки. В следващата фаза Димитров ще играе срещу Ник Кириос от домакините или Жо-Вилфред Цонга.